Košíček za korunu


Zkuste si sami vyrobit jednoduchý košíček, který Vás bude stát jen něco přes 1Kč a jeho využití je přitom velmi široké.

Bude se hodit na Velikonoce, stejně jako na Vánoce, nebo třeba na svatební koláčky. Záleží jen na Vás, jak si ho nazdobíte a jaký použijete materiál.

Jeho výrobu si ukážeme na bílé čtvrtce, kterou si pak snadno nazdobíte a přitom Vás bude stát jen korunu, což se při velkém počtu dětí nebo hostů hodí.

Připravíme si:

Čtvrtku uřízneme do tvaru čtverce (např. 21x21cm). Rozdělíme na 9 stejných čtverců (v našem případě 7x7cm) - namalujeme a ohneme podél čar nebo rovnou rýhujeme na rýhovací podložce. Na 4 místech nastřihneme viz obrázek.

Košíček složíme v místě rýhování tak, aby se špičky krajních čtverců překryly - tím máme jistotu, že jsme trefili přesný střed. zevnitř přiložíme pruh čtvrtky na ucho a slepíme nebo sešijeme sešívačkou. Z obou stran stejně a košíček je hotový. Stačí jen nazdobit.

Efekntě vypadají odzdoby vytvořené quilling technikou (stáčení papírových proužků).

Děti mohou své nápady na zdobení realizovat štětcem, pastelkami, razítky, případně pomocí samolepek

Košíček můžete vyladit např. ozdobnými okraji, pokud použijete barevné nebo vzorované papíry, posunute špičky čtverců více do stran (viz obrázek se srdíčkovým košíčkem), nebo místo čtvercového základu použijete kruh.  K výrobě se hodí také pěnovka (moosgummi), filc, či lepenka. 

Širokou nabídku materiálu na Vaše barevné nápady najdete v eshopu.