Hvězdička se třpytkami


vyrobte si vánoční dekoraci (návod)

  

Dřevěné výřezy vypadají pěkně tak jak jsou, krásná přírodní dekorace, můžete je ale také velmi jednoduše zdobit.


Před zdobením je vhodné výřezy osmirkovat jemným brusným papírem, pokud vám ale nevadí přirozené opálení dřeva od laseru, pak je ponechte jak jsou a připravte si 2vrstvou hvězdičku, lepidlo (nejlépe tekuté průhledné) a barevné třpytky.


Plnou hvězdu po celé ploše potřete lepidlem, v krajích (kde bude přilepený rámeček) stačí tenkou vrstvou, uprostřed ale klidně nechte větší vrstvu. Rámeček (obrysovou hvězdu) přitiskněte na plnou hvězdu, zarovnejte a otřete z krajů přebytečné lepidlo.

Pak co nejrychleji (dokud je lepidlo mokré) nasypte do středu hvězdičky barevné třpytky, pokryjte třpytkami celý vnitřek hvězdy, přebytečné třpytky oklepejte na papír a nechte vše pořádně zaschnout.


Tuto dvouvrstvou hvězdičku můžete použít také jako rámeček na fotku.


Na fotografii přiložte rámeček, ať vidíte, jak bude výsledná fotografie v rámečku vypadat a ořízněte podle vnějšku hvězdy (nebo obkreslete tužkou a pak vystříhněte). Fotku nalepte na plnou hvězdu a následně přilepte vrchní rámeček. Taková netradiční ozdoba bude vypadat krásně jak na vánočním stromečku, tak na větvičce.

 


Krásné Vánoce přejí BarevnéNápady!